Google+
A+ A A-

Polski Wynalazek 2013

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z Telewizją Polską oraz Firmą Jake Vision sp. z o.o. zapraszają do udziału w konkursie "Polski Wynalazek 2013". Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy zajmują się wynalazczością, innowacyjnością oraz poszukują nowych praktycznych rozwiązań w życiu codziennym. Stratować można zespołowo lub indywidualnie. Finałowa ósemka zaprezentuję się w programie TVP. Nagroda dla zwycięzców - 50000 PLN. Zgłoszenia do 25 lutego 2013 r.

Założenia

Istnieją wynalazki „duże”, naukowe, laboratoryjne, które powstają w zespole naukowców, pod kierunkiem wybitnej postaci, często finansowane przez państwo lub grupy biznesowe. Wynalazki te są często sprofilowane naukowo, ważne dla nauki czy biznesu, jak i całego społeczeństwa. Ale istnieją również wynalazki „małe”, które są tworzone przez zwykłych ludzi, wynalazki praktyczne, dotyczące urządzeń czy czynności codziennego użytku. Wynalazki, które często mają możliwość szerokiego zastosowania w życiu każdego człowieka. 

Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy zajmują się wynalazczością, innowacyjnością oraz poszukują nowych praktycznych rozwiązań w życiu codziennym. W konkursie mogą wziąć udział zarówno naukowe zespoły badawcze, jak i amatorzy.

Zgłoszenia

 

Aby wziąć udział w konkursie „Polski Wynalazek 2013” należy:

 

Do ankiety proszę dołączyć:

  • Wypełnione OŚWIADCZENIE – ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (każdy z członków zespołu badawczego powinien wypełnić oświadczenie oraz każda osoba, która pojawia się w przesłanych materiałach video), 
  • KOMPLET ZDJĘĆ – zespołu badawczego, wynalazku (z różnych etapów prac nad nim), do zwrotu po zakończeniu konkursu, 
  • VIDEO – maksymalnie 1-minutowy materiał video o zespole i wynalazku (format mp4). Bardzo prosimy przed wysłanie zgłoszenia o zapoznanie się z regulaminem konkursu „Polski Wynalazek 2013”

Harmonogram konkursu

  • 15.02-25.02.2013TERMIN ZGŁASZANIA SIĘ DO KONKURSU
  • 15.02-17.03.2013 - PREZENTACJA NAJCIEKAWSZYCH PRAC ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU NA PLATFORMACHWWW.WYNALAZEK2013.TVP.PL ORAZ WWW.FACEBOOK.COM/POLSKIWYNALAZEK2013
  • 26.02-01.03.2013 - WERYFIKACJA ZGŁOSZEŃ
  • 01.03.2013 WYBÓR OŚMIU FINALISTÓW KONKURSU 
  • 02.03-17.03.2013 PREZENTACJA NAJCIEKAWSZYCH PRAC ORAZ WYBRANYCH OŚMIU WYNALAZKÓW NA ANTENIE PROGRAMU 1 TVP W OPRAWIE PROGRAMU I PROGRAMACH RAMÓWKOWYCH (NP. KAWA CZY HERBATA?")
  • 18.03.2013 FINAŁOWE WIDOWISKO KONKURSU „POLSKI WYNALAZEK 2013" NA ŻYWO" ZE STUDIA TVP 1

Kryteria oceny

MERYTORYCZNA OCENA WYNALAZKÓW

Każdy ze zgłoszonych wynalazków zostanie oceniony pod względem merytorycznym przez konsultanta konkursu. Wybrane osiem wynalazków, które zaprezentowane zostaną w czasie widowiska finałowego, zostanie ocenionych przez kapitułę konkursu złożoną ze znakomitych postaci świata nauki i biznesu. Wynalazek wskazany przez kapitułę otrzyma wyróżnienie w konkursie.

OCENA WIDZÓW

Wynalazki, zaprezentowane podczas widowiska finałowego konkursu będą oceniane przez widzów Programu 1 Telewizji Polskiej. W drodze głosowania SMS zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu, który zdobędzie nagrodę główną konkursu.

Nagroda

Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50.000 zł. Otrzyma ją wynalazca lub zespół badawczy, wybrany przez widzów programu. Widzowie podczas trwania widowiska finałowego będą mogli za pomocą smsów oddawać swoje głosy na najlepszy ich zdaniem wynalazek.

Dodatkowo Kapituła konkursu wskaże swojego faworyta i wytypuje najbardziej innowacyjny wynalazek 2013 roku. Wyróżnienie to będzie nagrodzone statuetką.

Źródło: www.wynalazek2013.tvp.pl

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ciekawostki naukowe

Wieści z uczelni

Oferty pracy

Error: No articles to display

Konkursy, stypendia, granty

knplMale1

Serwis partnerski

www.konferencja-naukowa.pl

blue green orange red

© 2012-2014 Nauka i Rozwój. Created by Differ Designs